Рейтинг@Mail.ru
Заява про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною

Без хорошего адвоката любое правове поле - минное

Жовтневому районному суду м. Запоріжжя
69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 6
тел. (061)764-40-73,764-40-52

 

Позивачі: 

ХХХХХХХХ Євген Васильович, 01.02.ХХХХ р. н.,
зареєстрований та проживаю за адресою:
69039, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХ, 19
тел.: ХХХХХХХ.

ХХХХХХ Тамара Олександрівна,
27.04.1961 р. н.,
зареєстрована та проживаю за адресою:
69039, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХ, 19
тел.: відсутній.

ХХХХХХХХ Василь Федорович
18.05.ХХХХХ р. н.,
зареєстрований та проживаю за адресою:
69039, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХ, 19
Тел.: відсутній.

Відповідач:
ХХХХХХ Наталія Олександрівна,

28.12.ХХХХ р. н.,
зареєстрована та проживає за адресою:
69002, м. Запоріжжя,
вул. ХХХХХ, б. 24, кв. 48
тел.: ХХХХХХХХ

Третя особа:
Відділ по Жовтневому району служби (управління) у справах дітей
Запорізької міської ради
69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 26
Тел.: (061)764-74-44

 

ЗАЯВА

про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною

 

30.10.ХХХХ року між мною, ХХХХХХХХ Євгеном Васильовичем, 01.02.ХХХХ р. н. та ХХХХХХХХ Наталією Олександрівною, 28.12.ХХХХ р. н., було укладено шлюб.

Від шлюбу ми маємо малолітнього сина - ХХХХХХ Микиту Євгеновича, 09.11.ХХХХ р. н., про що свідчить свідоцтво про народження № ХХХХХХХХ.

Як виявилося, ХХХХХХХХ Є. В. (Батько) та ХХХХХХ Н. О. (Матір) мають різні характери та погляди на життя, а тому 06.10.ХХХХ  року рішенням Жовтневого районного суду міста Запоріжжя по справі № ХХХХХ шлюб між нами – ХХХХХХХХ Є. В. та ХХХХХХХХ Н. О. було розірвано. При цьому за рішенням суду син залишився проживати разом з матір'ю - ХХХХХХХХ Н. О.

Я,  ХХХХХХХХ Є. В. (Батько) після розлучення матеріально допомагаю синові, про що свідчить довідка з банку про переказ коштів на ім’я ХХХХХХХХ Н. О. для утримання нашого спільного малолітнього сина ХХХХХХХХ М. Є.

Відповідно до ст. 141 СК України мати,  батько  мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками,  проживання їх  окремо  від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Відповідно до ст. 153 СК України батько та дитина  мають  право  на  безперешкодне спілкування  між  собою.

Відповідно ж до ч. 2, 3 ст. 157 СК України той  із  батьків,  хто  проживає  окремо  від  дитини, зобов'язаний  брати  участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. А той із батьків,  з  ким  проживає  дитина,  не  має  права перешкоджати тому з батьків,  хто проживає окремо,  спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні,  якщо таке спілкування  не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про охорону дитинства» Батько і  мати  мають  рівні  права  та  обов'язки щодо своїх дітей.

Відповідно до ст. 15 «Про охорону дитинства» дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання  з  ними  регулярних  особистих  стосунків  і прямих контактів. Батьки, які  проживають окремо від дитини,  зобов'язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею.

Згідно зі статтею 257 СК України, баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

ХХХХХХ Н. О., матір малолітнього ХХХХХХХХ М. Є.  всіляко перешкоджає нам ХХХХХХХХ Є. В. (батьку), ХХХХХХХХ Т. О. (бабі), ХХХХХХХХ В. Ф. (діду) бачитися із дитиною і обмежила наше спілкування та участь у вихованні дитини, незважаючи на те, що згідно з актом обстеження житлово-побутових умов проживання, виданого Службою у справах дітей зазначено, що я, ХХХХХХХХ Є. В. маю задовільні умови для зустрічі зі своїм малолітнім сином за адресою: м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХ, 19, де я, ХХХХХХХХ Є. В. зареєстрований та проживаю разом зі своїми батьками, про що зазначено в акті.

Відповідно до позитивної характеристики від 10.02.ХХХХ року  ХХХХХХ Т. О. працює в КУ «Запорізька обласна дитяча лікарня» ЗОР сестрою медичного кабінету та володіє прийомами реанімації, вміє надати допомогу при травматичному пошкодженні, кровотечі, колапсі, отруєнні, утепленні, механічній асфіксії, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні, алергічних станах, тож ХХХХХХ Т. О. зможе надати першу медичну допомогу своєму онукові у разі необхідності.

Згідно ч. 1 ст. 159 - Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Згідно з розпорядженням голови Жовтневої районної адміністрації м. Запоріжжя від 16.12.ХХХХ р. визначено час та місце побачень батька ХХХХХХХХ Євгена Васильовича з малолітнім сином ХХХХХХХХ Микитою Євгеновичем, 09.11.ХХХХ року народження, за наступним порядком: щотижня у середу та суботу з 15 до 18 години, за місцем проживання дитини та в присутності матері дитини ХХХХХХХХ Н.О. На період хвороби дитини побачення скасовуються.

Також, з аналізу вищевикладеного вбачається, що я, ХХХХХХХХ Є. В. сумлінно та добровільно виконуючи покладені на мене обов’язки по утриманню дитини, маю такі ж права на участь у вихованні сина, як і матір. Проте Матір перешкоджає моїм побаченням з сином  і не дозволяє спілкуватися з ним. Тобто матір дитини:

 • По-перше порушує право дитини на нормальний духовний розвиток та розвиток особистості, оскільки нормальним розвитком є такий, в якому беруть участь обоє батьків, якщо інше не встановлено судом;
 • По-друге, порушує права батька, баби та діда що передбачені
  ст. 141, 153, 157, 257 Сімейного кодексу, а саме право на особисте спілкування з дитиною.

Згідно зі статтею 258 СК України - баба і дід мають право на самозахист внуків. Баба і дід мають право звернутися за захистом прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх та повнолітніх непрацездатних внуків до органу опіки та піклування або до суду без спеціальних на те повноважень.

 Ми, ХХХХХХХХ Є. В., ХХХХХХ Т. О., ХХХХХХХХ В. Ф.  неодноразово намагався вирішити питання побачень з дитиною мирним шляхом, але безуспішно. А тому змушені звернутися до суду про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною - малолітнім ХХХХХХХХ Микитою Євгеновичем, 09.11.ХХХХ року народження, враховуючи вік дитини на сьогоднішній день.

Відповідно ч. 2 ст. 159 - суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

Згідно з ч. 1 ст. 263 - спір щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда, брата, сестри, мачухи, вітчима у вихованні дитини вирішується судом відповідно до статті 159 цього Кодексу.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. 141, 153, 157, 159, 257, 258, 263 СК України,

 

ПРОСИМО СУД: 

Визначити наступний порядок спілкування з дитиною:

1.  ХХХХХХХХ Є. В., ХХХХХХ Т. О., ХХХХХХХХ В. Ф. мають право на спілкування з ХХХХХХХХ М. Є. два дні на тиждень:

 • Один день – субота або неділя – повний день;
 • Другий день визначається домовленістю між Батьком, Бабою, Дідом та Матір’ю окремо кожного тижня шляхом письмової домовленості.

2.  Спілкування з ХХХХХХХХ М. Є. має відбуватися на території фактичного проживання Батька, Баби та Діда або на їх розсуд.

3.  Зобов’язати Матір повідомляти Батька, Бабу та Діда про термін від’їзду та місце перебування Сина за межі м. Запоріжжя шляхом письмового повідомлення (особисто вручити повідомлення або надіслати цінним листом з описом та повідомленням) не пізніше ніж за10 днів перед від’їздом.

 

Додатки:

 1. Копія свідоцтва  про народження ХХХХХХХХ М. Є. № ХХХХХХХХ.– 3 прим.
 2. Копія рішення суду від 06.10.ХХХХ року по справі № ХХХ. – 3 прим.
 3. Копія довідки з банку № ХХХ від 13.01.ХХХХ року. – 3 прим.
 4. Акт обстеження житлово-побутових умов проживання від 26.10.ХХХХ року. – 3 прим.
 5. Розпорядження голови Жовтневої районної адміністрації м. Запоріжжя від 16.12.ХХХХ р. – 3 прим.
 6. Характеристика ХХХХХХХХ Т. О. з КУ «Запорізька обласна дитяча лікарня» ЗОР. – 3 прим.
 7. Копія паспорту ХХХХХХХХ Є. В. – 3 прим.
 8. Копія паспорту ХХХХХХХХ Т. О. – 3 прим.
 9. Копія паспорту ХХХХХХХХ В. Ф. – 3 прим.
 10. Копія свідоцтва  про народження ХХХХХХХХ Є. В. – 3 прим.

 

 

«___» лютого ХХХХ року                                                             Є. В. ХХХХХХХХ

 

                                                                                                    Т. О. ХХХХХХ

 

                                                                                                    В. Ф. ХХХХХХХХ

 

contract

Составление процессуальных документов

Иски, заявления

lawyer

Подача

документов в суды

gavel

Участие

в судебных заседаниях вместо Вас

court

100%

положительного исхода по вашему делу

Достижения

Удостоверения, дипломы, грамоты, сертификаты, благодарности, повышение квалификации, награды, свидетельство адвоката, аттестат доцента, диплом к.ю.н.

Подробнее

Последние новости

Отзывы

testimonial author Николай Кружевников

"Хочу выразить благодарность Адвокату Скрябину Алексею Николаевичу,за профессиональную юридическую помощь.Адвокат помог мне в решение моей проблемы с ДТП в которой я не был виновен,при том страховая компания отказалась выплачивать мне сумму страховки, после консультации которую мне предоставил адвокат суд присудил выплатить мне страховку."

Узнать как со мной связаться Вы можете Здесь

По семейным делам

Видеоотзыв клиента о работе Скрябина А.Н.

Расположение офисов

Запорожье

ул. Гоголя 149
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94

Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
Email: skriabinadvokat@gmail.com

Рейтинг@Mail.ru