Рейтинг@Mail.ru
Позовна заява (уточнена) про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом

Без хорошего адвоката любое правове поле - минное

Самарському районному суду
м. Дніпропетровська
вул. Електрична,1а м. Дніпропетровськ, 49112
E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Телефон:  (056) 728-32-73 

 

Позивач:
ХХХХХХХХ Олена Валерїївна
вул. ХХХХХХ, 83, корпус Х, кв.57
м. Дніпропетровськ, 49108
тел.:ХХХХХХХ
в якості представника позивача діє адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
69039, м. Запоріжжя, вул. Тимирязева, 36
E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Телефон:  (066) 777-37-33

 

Відповідач:
ХХХХХХХХ Олена Яківна,
16.04.ХХХХ року народження,
зареєстрована за адресою: м. Дніпропетровськ,
вул. ХХХХХХ, буд.31, кв.Х.
Телефон: відсутній

 

Третя особа:
Восьма дніпропетровська державна
нотаріальна контора
49112, м. Дніпропетровськ,
вул. Космонавта Волкова 3
Телефон: (0562) 728-09-83

 

Ціна позову:
Приблизно 90000 (девяносто тисяч) гривень

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
(уточнена)
про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом

 

ХХХХХХХХ Іван Васильович, 18 березня ХХХХ року народження та ХХХХХХХХ Тамара Іванівна, 10 серпня ХХХХ року народження перебували у зареєстрованому шлюбі від 25 жовтня ХХХХ року, що підтверджується актовим записом №ХХ (а.с.32).

На праві спільної сумісної власності громадяни ХХХХХХХХ І.В. та ХХХХХХХХ Т.І. відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» володіли по ½ частці квартири, що наразі є предметом спадкування і знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. ХХХХХХХ, 17, кв.Х, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на житло (а.с. 31).

За час життя громадянин ХХХХХХХХ Іван Васильович, 18 березня ХХХХ року народження 14 жовтня ХХХХ року заповів належну йому на праві приватної власності ½ частину квартиру №24, що знаходиться за адресою, 17 м. Дніпропетровськ, ХХХХХХХ Олені Валеріївні, 26 серпня ХХХХ року народження (а.с.25).

11 березня ХХХХ року громадянин ХХХХХХХХ І.В. помер, що підтверджено копією свідоцтва про смерть в матеріалах спадкової справи № ХХХХХХХХХХХ І.В. (а.с.5).

На момент смерті ХХХХХХХХ Тамара Іванівна, дружина померлого, була непрацездатною вдовою, а тому у відповідності до ст. 1241 Цивільного кодексу України була спадкоємцем обов’язкової частки майна, що належало чоловіку, ХХХХХХХХ І.В., тобто ½ частки його майна.

З 29 вересня ХХХХ року ХХХХ О.В. на підставі довіреності від імені ХХХХХХХХ Т.І. представляла інтереси жінки, займалася спадковими справами, зокрема, з отримання спадщини від ХХХХХХХХ І.В. та здійснювала інші повноваження, зазначені в довіреності, що міститься в матеріалах справи (а.с. 17). ХХХХ Оксана Володимирівна, діючи на підставі довіреності від 29.09.ХХХХ року (а.с. 17) подала заяву про прийняття спадщини до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори 12 травня ХХХХ року (а.с. 12).

 ХХХХХХХХ Тамара Іванівна отримала спадщину на ½ частку у спадщині ХХХХХХ І.В., що підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину  за законом (а.с.38).

ХХХХХХХХ Олена Валеріївна, спадкоємець за заповітом в установленому законом порядку прийняла своєчасно спадщину за заповітом у розмірі 1/4 частки спадкового майна після смерті ХХХХХХХХ І.В., шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори від 16 липня ХХХХ року (а.с.41).

09.03.ХХХХ року Скрябін Олексій Миколайович, діючи за довіреністю від 23 лютого ХХХХ року від імені ХХХХХ О.В. (а.с. 44) подав заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори (а.с.43).

У відповідь отримано роз’яснення про те, що для отримання свідоцтва про право на спадщину необхідно з’явитися до  нотаріальної контори з оригіналами правовстановлюючих документів та технічним паспортом на квартиру, що є предметом спадкування (а.с.51).

Після смерті ХХХХХХХХ Івана Васильовича за непрацездатною за віком вдовою ХХХХХХХХ Тамарою Іванівною доглядала ХХХХХХХХ Олена Яківна, яка працює в Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян Самарського району м. Дніпропетровська, відділення № 1, що знаходиться за адресою: 49112, м. Дніпропетровськ, вул. Станіславська, 11; телефон: 728-60-93.

29 липня ХХХХ року ХХХХХХХХ Тамара Іванівна склала заповіт на ім’я Таюрської Олени Яківни, в якій заповіла їй свою частку (¾) квартири за адресою:  м. Дніпропетровськ, вул. ХХХХХХХ, буд.17, кв.24, що підтверджується копією заповіту та Витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі  (а.с.114-116).

20 грудня ХХХХ року ХХХХХХХХ Тамара Іванівна померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 4).

29 червня ХХХХ року ХХХХХХХХ Олена Яківна прийняла спадщину, шляхом звернення з  відповідною заявою до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори (а.с.110) та отримала Свідоцтво про право на спадщину (а.с.167).

Правовстановлюючі та інші необхідні документи на квартиру, що є предметом спадкування знаходяться по теперішній час у ХХХХХХ О.Я. що є  перешкодою для отримання свідоцтва на прийняття спадщини Виноградовій О.В.

З адвокатським запитом Скрябін О.М., представляючи інтереси ХХХХХХО.В., звертався до КП «ДМБТІ» Дніпропетровської обласної ради стосовно надання інформації на нерухоме майно за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. ХХХХХХХХХ, буд.17, кв.24. Проте, відмовлено у зв’язку з відсутністю законних підстав надати запитувану інформацію та припинення повноважень щодо надання інформації про реєстрацію прав власності на нерухоме майно (а.с.12).

29 березня ХХХХ року Скрябін О.М., представляючи інтереси ХХХХХХХХХ О.В. подав заяву про видачу додаткового свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищезазначене спадкове майно (а.с.11). Проте на запит до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори про видачу документів відмовлено, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальних дій (а.с.19).

20 травня ХХХХ року представник ХХХХХХХ Олени Валеріївни за довіреністю, Скрябін О.М.,  подав позовну заяву до Самарського районного суду м. Дніпропетровська за позовом до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом (а.с.1).

У зв’язку з розглядом даної цивільної справи, за клопотанням сторони позивача Самарський районний суд направив запит до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори про направлення спадкової справи, відкритої після смерті ХХХХХХХХ Івана Васильовича (а.с.28), копія якої 17.06.ХХХХ р. направлена до суду (а.с.29).

За клопотанням сторони позивача по справі Самарський районний суд м. Дніпропетровська 30 червня ХХХХ року направив запит до Восьмої Дніпропетровської державної нотаріальної контори про видачу належним чином завіреної опії спадкової справи після смерті ХХХХХХХХ Тамари Іванівни, яка померла 20 грудня ХХХХ року (а.с.101).

28 липня ХХХХ року судом отримано копію спадкової справи № 38/ХХХХ після смерті ХХХХХХХХ Т.І (а.с.103).

За клопотанням сторони позивача по справі Самарський районний суд м. Дніпропетровська 30 червня ХХХХ року також направив запит до КП «Житлове господарство Самарського району» щодо надання інформації з приводу того, хто був зареєстрований станом на 11 березня ХХХХ року за адресою: вул. ХХХХХХХХХ, 17/24, м. Дніпропетровськ (а.с.100).

28 липня ХХХХ року Самарським районним судом м. Дніпропетровська отримано відповідь (а.с.169) та довідку про те, що станом на 11 березня ХХХХ року за вищевказаною адресою було зареєстровано дві особи: ХХХХХХХХ Тамара Іванівна та ХХХХХХХХ Іван Васильович, який 17 березня ХХХХ року був виписаний у зв’язку з смертю (а.с.170).

Під час провадження по цивільній справі за позовом ХХХХХХХХХ О.В. до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради з’ясувалося, що відповідачем по справі необхідно визначити ХХХХ Олену Яківну, яка прийняла спадщину від ХХХХХХХХ Тамари Іванівни. Вона на теперішній час володіє необхідними документами на  спадкове майно, що унеможливлює право володіння ХХХХХХХХХ О.В. спадковим майном, що належить їй за заповітом.

Неодноразові спроби домовитися мирним шляхом з ХХХХХХХХХ О.Я. не дали результату. Відповідач по справі ухиляється від надання правовстановлюючих документів на квартиру, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. ХХХХХХХХХ, 17, кв. 24.

Клопотання сторони позивача по справі про заміну первісного відповідача - територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради належним відповідачем – ХХХХХХХХХ Оленою Яківною задоволено, про що свідчить ухвала Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 28 липня ХХХХ року (а.с. 204).

ХХХХХХХХ Олені Яківні Самарським районним судом м. Дніпропетровська 28 липня ХХХХ року направлена судова повістка-повідомлення про залучення її як відповідача по справі про визнання права власності на частину квартири в прядку спадкування за заповітом та про дату та час судового засідання по даній справі (а.с.206).

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Відповідно до ст. 392 ЦК України право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно із ч.3 ст.1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ч.1 ст.114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Згідно ч.1 ст. 137 ЦПК України, у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Законом України «Про судовий збір» за витребування доказів сплата судового збору не передбачено.

 

На підставі викладеного та керуючись п.1 ч. 2 ст.16 ЦК України, ч.1 ст.3, ст. 114, 119, 120 ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Визнати за ХХХХХХХХХ Оленою Валеріївною 26 серпня ХХХХ року народження, що мешкає та зареєстрована за адресою: 49108, м. Дніпропетровськ, вул. ХХХХХХ, Х, корпус Х, кв.57, в порядку спадкування за заповітом після смерті ХХХХХХХХ Івана Васильовича 18 березня ХХХХ року народження,  право власності на спадкове майно, а саме частку в розмірі 1/4 квартири №24 в будинку 17 по вул. ХХХХХХХХХ у м. Дніпропетровську.

Додатки:

 1. 2 копії позовної заявиз додатками.
 2. Копія паспорту та довідки ІПН  ХХХХХХХХХ Олени Валеріївни.
 3. Копія договору про надання правової допомоги.
 4. Копія довіреності, посвідчена Дванадцятою київською державною нотаріальною конторою 23 лютого ХХХХ року за реєстровим номером ХХ від імені ХХХХХХХХХ О.В.
 5. Копія витягу про реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей.
 6. Копія Свідоцтва про право спільної сумісної власності на житло.
 7. Копія Свідоцтва про смерть ХХХХХХХХ І.В.
 8. Копія Свідоцтва про смерть ХХХХХХХХ Т.І.
 9. Копія заповіту від 14 жовтня ХХХХ року на ім’я ХХХХХХХХХ О.В.
 10. Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 29.03.ХХХХ року.
 11. Копія заповіту від 29 липня ХХХХ року на ім’я ХХХХХ О.Я.
 12. Копія Свідоцтва про право на спадщину за законом ХХХХХХХХ Тамарою Іванівною.
 13. Клопотання про розгляд справи без участі та присутностІ

 

«___»________ХХХХр.                                       О.М. Скрябін

contract

Составление процессуальных документов

Иски, заявления

lawyer

Подача

документов в суды

gavel

Участие

в судебных заседаниях вместо Вас

court

100%

положительного исхода по вашему делу

Достижения

Удостоверения, дипломы, грамоты, сертификаты, благодарности, повышение квалификации, награды, свидетельство адвоката, аттестат доцента, диплом к.ю.н.

Подробнее

Последние новости

Отзывы

testimonial author Людмила Савенко

"Обращалась я к адвокату Скрябину А.Н., по делу алиментов, муж естественно не хотел обеспечивать ребенка, так как у него другая семья теперь. В тот момент естественно я была в отчаянии и надежд не было никаких, я потеряла веру в себя. Но когда мы успешно выиграли процесс с Алексеем Николаевичем, я поняла что нет ничего не возможного. Я даже жить стала по другому, в меня вселилась уверенность в себе и в завтрашнем дне. После этой ситуации я поняла. что если мне понадобиться помощь высококвалифицированного адвоката я обращусь только к СКРЯБИНУ АЛЕКСЕЮ НИКОЛАЕВИЧУ!!!!!!!!!!!!! Здоровья ВАМ, счастья и профессионального благополучия!!!!!!!!!"

Узнать как со мной связаться Вы можете Здесь

По семейным делам

Видеоотзыв клиента о работе Скрябина А.Н.

Расположение офисов

Запорожье

ул. Гоголя 149
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94

Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
Email: skriabinadvokat@gmail.com

Рейтинг@Mail.ru