Рейтинг@Mail.ru
Позовна заява про визнання права власності в порядку спадкування за правом представлення

Без хорошего адвоката любое правове поле - минное

Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 м.Запоріжжя, вул. Лізи Чайкіної 65
E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Телефон: (061) 236-59-98

 

ХХХХХХ Ігор Сергійович,
14 лютого ХХХХ року народження,
зареєстрований за адресою:84030,
Донецька обл., Олександрівський район,
смт. ХХХХХХХ,
вул. ХХХХХХХХ 1б.
Фактично проживає: м. ХХХХХХ,
вул. ХХХХХХ, буд. 18, кв. 6
Телефон: ХХХХХХ
ІДН ХХХХХХХХ
Свої інтереси довіряю представляти
На підставі договору про надання
правової допомоги адвокату:
Скрябіну Олексію  Миколайович,
69005, м. Запоріжжя,
вул. Гоголя,149, корп. 2
E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Телефон:  (066) 777-37-33

 

Відповідач:
ХХХХХХХ Олександра Іванівна
зареєстрована за адресою:69067,
м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХ, Х
телефон: ХХХХХХХ

 

Третя особа 1:
Орган опіки та піклування
Запорізької міської ради по Заводському району
м. Запоріжжя, вул. Л.Чайкіної, 56
Тел/факс: (061) 289-81-14

 

Третя особа 2: Перша Запорізька державна
нотаріальна контора
м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3-в
Телефон: (061) 215-94-22

 

Ціна позову:
відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно
26032 (двадцять шість тисяч тридцять дві) грн., 50 коп.

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання права власності в порядку спадкування за правом представлення

 

Позивач по справі - ХХХХХХ Ігор Сергійович, 14.02.ХХХХ року народження є сином ХХХХХХ Сергія Івановича, 02.10.ХХХХ року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Виконавчим комітетом ХХХХХХ селищної ради Олександрівського району Донецької області від 13 березня ХХХХ року, актовий запис №Х.

ХХХХХХ Катерина Сергіївна  - є матірю - ХХХХХХ Сергія Івановича, про що свідчить Витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження (тобто бабусею ХХХХХХ Ігоря Сергійовича).

Відповідач по справі – ХХХХХХ Олександра Іванівна, є рідною сестрою ХХХХХХ Сергія Івановича (однак документів підтверджуючих родинні відносини між ХХХХХХ Сергієм Івановичем та відповідачем по справі у на не має, так як ці документи знаходяться у відповідача по справі -  а саме свідоцтво про народження відповідача по справі). Для подання позову та відкриття провадження по справі цей документ не є обовязково необхідним, так як позов про визнання права власності подається за місцезнаходженням майна, та ці документи можливо витребувати в процесі розгляду справи за необхідності..

24 березня ХХХХ року ХХХХХХ Сергій Іванович помер, про що свідчить Свідоцтво про смерть від 23 березня ХХХХХ року, актовий запис №Х.

Після смерті батька ХХХХХХ Ігор Сергійович залишився на утриманні матері  - ХХХХХХ Наталі Станіславівни, 04 квітня ХХХХХ року народження.

У ХХХХ році помирає ХХХХХХ Катерина Сергіївна, яка є бабою Позивача по справі та матір’ю Відповідача – ХХХХХХ О.І.

Жодних даних про ХХХХХХ Катерину Сергіївну позивач не має, оскільки на момент її смерті був неповнолітнім та не володів такою інформацією.

Після смерті ХХХХХХ К.С. спадкоємцями першої черги відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України, є діти спадкодавця, а саме: син - ХХХХХХ Сергій Іванович та донька - ХХХХХХ Олександра Іванівна.

Оскільки так сталося, що ХХХХХХ С.І. – син спадкодавця помер раніше за матір – ХХХХХХ К.С., то у відповідності до ч.1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Оскільки відповідно до вимог ч.1 ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними, Позивач – ХХХХХХ Ігор Сергійович, 14 лютого ХХХХ року народження маю право на половину (1/2) спадкового майна після померлої ХХХХХХ Катерини Сергіївни.

Проте, рідна тітка Позивача по справі ХХХХХХ О.І. прийняла спадщину від своєї матері у повній мірі, про що свідчать Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна – у графі  Відомості з реєстру прав власності на нерухоме майно.

За даними цього документу видно, що ХХХХХХ Олександра Іванівна на праві свідоцтва про право на спадщину, 1-221, виданого 22 червня ХХХХ року ХХХХХХХ  нотаріальною конторою зареєстрована від 16 липня ХХХХ року власницею будинку у частці 1/1, тобто всього будинку, який є предметом спадкового майна, що знаходиться за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХ, 187.

На підставі вищевикладеного вважаємо, що права Позивача – ХХХХХХ Ігоря Сергійовича як спадкоємця за правом представлення, неповнолітнього на момент смерті спадкодавця – ХХХХХХ Катерини Сергіївни були порушені.

Про те, що неповнолітньому ХХХХХХ І.С. після смерті рідної баби належить право на частку її спадкового майна, рідна тітка- ХХХХХХ О.І. не повідомила та приховала, прийнявши спадщину після своєї матері у повному обсязі.

Крім того, нотаріусу ХХХХХХ державної нотаріальної контори, який відкривав спадкову справу після смерті ХХХХХХ Катерини Сергіївни ХХХХХХ Олександра Іванівна також не повідомляла про наявність ще одного спадкоємця за правом представлення - онука померлої  відповідно жодної інформації в матеріалах спадкової справи про ХХХХХХ І.С. не має, а тому він не закликався до прийняття спадщини, чим було порушено право неповнолітнього ХХХХХХ І.С.

У зв’язку з тим, що мати Позивача по справі ХХХХХХ Наталя Станіславівна, на момент смерті баби – ХХХХХХ К.С. вже перебувала у іншому зареєстрованому шлюбі, вона також не володіла інформацією щодо спадщини померлої і тому не могла вчасно попередити сина про його право на ½ частку спадкового майна.

Зважаючи на те, що Позивач по справі, ХХХХХХ І.С. на момент смерті баби – ХХХХХХ К.С. був неповнолітнім, з тіткою – ХХХХХХ О.І. не підтримували родинні зв’язки та не спілкувалися, він не знав про належне йому право на спадкове майно баби за правом представлення після смерті батька ХХХХХХХХХ С.І.

Зважаючи на вищевикладені обставини та перешкоди, Позивач по справі – ХХХХХХХХХ Ігор Сергійович – спадкоємець за правом представлення після смерті батька ХХХХХХХХХ Сергія Івановича не мав можливості вчасно прийняти належну йому частину спадщини після смерті ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни. Про те, що Позивач по справі має право на ½ частку спадкового майна померлої ХХХХХХХХХ К.С. він дізнався 10.07.2016 від знайомих, у зв’язку з чим тепер змушений звернутися до суду з даною позовною заявою.

Згідно з Відомостями з реєстру про право власності на нерухоме майно, що додається до позовної заяви, ХХХХХХХХХ Олександра Іванівна є власницею будинку, що знаходиться за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХХ, 187, а тому правовстановлюючі та інші документи на будинок знаходяться у її володінні. У зв’язку з чим, я не маю можливості з ними ознайомитися та надати суду в якості доказів.

Під час відкриття спадкової справи неповнолітнього ХХХХХХХХХ І.С. не було проінформовано про те, що він є спадкоємцем, та спадщину прийнято ХХХХХХХХХ О.І., яка наразі є власницею будинку, що є предметом спадкування, тому вважаємо за необхідне витребувати від ХХХХХХ  державної нотаріальної контори спадкову справу після смерті ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни для повного та об’єктивного вирішення справи.

Крім того, оскільки Позивачеві не відома точна дата смерті ХХХХХХХХХ К.С. вважаємо за необхідне витребувати  у Першої Запорізької державної нотаріальної контори Свідоцтво про смерть ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни з метою володіти детальною інформацією стосовно спадкодавця ХХХХХХХХХ К.С.

 

Також на теперішній час ми не маємо можливості зробити оцінку спірного нерухомого майна , так як всі документи про право власності на житловий будинок за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХ, 187 знаходяться у відповідача по справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а … на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи. Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – Загальна вартість нерухомого майна за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХХ, 187 становить 52065 (п’ятдесят дві тисячі шістдесят п’ять) грн.

У зв’язку з тим, що позов подається на визнання права власності ½ частини спірного нерухомого майна -  розмір ціни позову складає =52065 (п’ятдесят дві тисячі шістдесят п’ять) грн. : 2=  26032 (двадцять шість тисяч тридцять дві) грн., 50 коп.

У зв’язку з чим прошу суд визначити ціну позову на теперішній час 26032 (двадцять шість тисяч тридцять дві) грн., 50 коп.

У разі необхідності, після витребування документів про право власності на житловий будинок  за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХХ, 187 у відповідача по справі я зможу зробити оцінку майна та доплатити судовий збір відповідно до вартості майна на теперішній час.

Відповідно до ЗУ «Про судовий збір» Ставка судового збору 1. За подання до суду: 1) позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати – що становить на момент подання позову 551 грн. 20 коп.

Відповідно до відповіді на адвокатський запит ДМС України Управління Державної Міграційної служби України в Запорізькій області Заводський районний відділ в місті Запорожжі було повідомлено що громадянка ХХХХХХХ Катерина Сергіївна народилась 10 березня 1927 р.н.

Також адвокатом Скрябіним О.М. та мною позивачем по справі було направлено заяву та запит до Першої Запорізької державної нотаріальної контори для отримання інформації з такими питаннями: Чи відкривалася у ХХХХХХ  державній нотаріальній конторі спадкова справа після померлої ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни, що проживала за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХХ, 187., Якщо спадкова справа після померлої ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни відкривалася у ХХХХХХ  державній нотаріальній конторі, надати спадкову справу для ознайомлення мені, Скрябіну О.М., представнику інтересів за довіренністю від імені спадкоємця – ХХХХХХХХХ Ігоря Сергійовича, 14.02.ХХХХ р.н., Видати свідоцтво про право на спадщину після смерті ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни, У разі відмови у вищеперелічених пунктах прохання прошу надіслати письмов у відмоуу у вчиненні нотаріальних дій та роз’яснити яким чином ХХХХХХХХХ Ігор Сергійович може отримати спадщину після смерті ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни.

На адвокатський запит державний нотаріус відповів, що інформацію та документи запитувані у Вашій Заяві надати не можемо.

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно із ст. 392 ЦК України право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою.

Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно із ч.1 ст.1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Відповідно до ч.1 ст. 1266 ЦК України онуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Згідно із ч.3 ст.1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ч.1 ст.114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Згідно ч.1 ст. 137 ЦПК України, у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Законом України «Про судовий збір» за витребування доказів сплата судового збору не передбачено.

Відповідно до ч.1 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

На підставі вищевикладеного та керуючись  п.1 ч.2 ст.16, ст. 392, ч.1 ст. 1261, ч.1 ст. 1266 ЦК України, ч.1 ст.114, ст.ст.118-120, ч.1 ст. 137, ч.1 ст. 151 ЦПК України,

 

ПРОШУ СУД:

 1. Визнати за ХХХХХХХХХ Ігорем Сергійовичем, 14 лютого ХХХХ р.н. право власності в порядку спадкування за правом представлення на ½ будинку, що знаходиться за адресою: 69067, м. Запоріжжя, вул. ХХХХХХХХХ, 187.
 2. Визначити розмір судового збору у кількості - 26032 (двадцять шість тисяч тридцять дві) грн., 50 коп.

 

 

 

Додатки:

 1. Копія свідоцтва про народження ХХХХХХХХХ Ігоря Сергійовича – 4 прим.
 2. Копія паспорту ХХХХХХХХХ Ігоря Сергійовича та ІДН - 4 прим.
 3. Копія Витягу з державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження ХХХХХХХХХ Сергія Івановича -  4 прим.
 4. Копія Свідоцтва про смерть ХХХХХХХХХ Сергія Івановича -  4 прим.
 5. Копія Відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно № ХХХХ. -  4 прим.
 6. Копія відповіді від першої Запорізької державної нотаріальної контори-  4 прим.
 7. Копія відповіді від ДМС України Управління Державної Міграційної служби України в Запорізькій області Заводський районний відділ в місті Запорожжі -  4 прим.
 8. Копія свідоцтва про укладення шлюбу між ХХХХХХ Сергієм Івановичем та ХХХХХХ Наталією Станіславівною – 4 прим.
 9. Копія свідоцтва про укладення шлюбу між ХХХХХХХ Сергієм Миколайовичем та ХХХХХХ Наталією Станіславівною – 4 прим.
 10. Клопотання про витребування спадкової справи після смерті ХХХХХХХХХ Катерини Сергіївни.
 11. Копія договору про надання правової допомоги - 4 прим.

 

 

06.12.ХХХХр.                                                                                    ХХХХХХХХХ Ігор Сергійович

 

 

contract

Составление процессуальных документов

Иски, заявления

lawyer

Подача

документов в суды

gavel

Участие

в судебных заседаниях вместо Вас

court

100%

положительного исхода по вашему делу

Достижения

Удостоверения, дипломы, грамоты, сертификаты, благодарности, повышение квалификации, награды, свидетельство адвоката, аттестат доцента, диплом к.ю.н.

Подробнее

Последние новости

Отзывы

testimonial author Людмила Савенко

"Обращалась я к адвокату Скрябину А.Н., по делу алиментов, муж естественно не хотел обеспечивать ребенка, так как у него другая семья теперь. В тот момент естественно я была в отчаянии и надежд не было никаких, я потеряла веру в себя. Но когда мы успешно выиграли процесс с Алексеем Николаевичем, я поняла что нет ничего не возможного. Я даже жить стала по другому, в меня вселилась уверенность в себе и в завтрашнем дне. После этой ситуации я поняла. что если мне понадобиться помощь высококвалифицированного адвоката я обращусь только к СКРЯБИНУ АЛЕКСЕЮ НИКОЛАЕВИЧУ!!!!!!!!!!!!! Здоровья ВАМ, счастья и профессионального благополучия!!!!!!!!!"

Узнать как со мной связаться Вы можете Здесь

По семейным делам

Видеоотзыв клиента о работе Скрябина А.Н.

Расположение офисов

Запорожье

ул. Гоголя 149
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94

Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
Email: skriabinadvokat@gmail.com

Рейтинг@Mail.ru